32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

WYCIECZKA DO OJCOWA

WYCIECZKA DO OJCOWA

W dniu 13 października klasy : I, II, III oraz IV odwiedziły niezwykle urokliwe miejsce, jakim jest Ojcowski Park Narodowy. Pogoda dopisała, więc spacer Doliną Prądnika był bardzo przyjemny.

Naszą wyprawę zaczęliśmy od zwiedzanie Jaskini Nietoperzowej, w której, jak sama nazwa wskazuje, spotkaliśmy nietoperze. W jaskini było ciemno i zimno, a ze sklepienia od czasu do czasu kapała nam na głowy woda. To jednak nie przeszkadzało w robieniu zdjęć i uważnym słuchaniu ciekawostek opowiadanych przez przewodnika Pana Aleksandra Kamińskiego.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer do Bramy Krakowskiej, w trakcie którego zobaczyliśmy: pstrągarnię, formacje skalne m.in. Bramę Krakowską, Igłę Deotymy, Skałę Rękawicę oraz Źródełko Miłości. Na koniec udało nam się kupić pamiątki.  

Nasza wycieczka była piękną edukacją przyrodniczą, z której zapamiętamy wiele informacji na temat Ojcowskiego Parku Narodowego, na przykład to, że jest to najmniejszy polski park narodowy.  

Wycieczka była bardzo ciekawa. To był naprawdę udany dzień.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status