32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

ŚWIADOMOŚĆ PROCENTUJE

Nasza szkoła bierze udział w II edycji bezpłatnego programu Świadomość Procentuje organizowanego przez Fundację World Healthy Living Foundation. Projekt ma na celu edukację i wsparcie nowego pokolenia w zakresie zdrowia mentalnego i fizycznego. Eksperci poruszą niezwykle ciekawe i inspirujące tematy, takie jak samorozwój, budowanie własnego potencjału czy samoakceptacji.

Program „Świadomość Procentuje” obejmuje nie tylko rozwój dzieci i młodzieży, odbędą się również zajęcia dedykowane dla nauczycieli, rodziców i opiekunów.

Cel programu:

Dzieciństwo i młodość to okresy, które mają największy wpływ na kształtowanie świadomości i zachowań związanych z szeroko pojętym zdrowiem. To właśnie wtedy wyrabiamy w sobie postawy i nawyki, które w późniejszych okresach decydują o naszej kondycji psycho-fizycznej oraz podejmowanych w przyszłości wyborach, rzutujących w konsekwencji na stan naszego zdrowia oraz jakość naszego życia. Celem projektu jest edukowanie nowego pokolenia w tematykach zdrowotnych w sposób kompleksowy obejmujący zarówno ciało jak i stronę mentalną. Młodzi ludzie uczą się nie tylko w szkole i na zajęciach, ale w każdej chwili, głównie obserwując rodziców, autorytety i otaczającą ich codzienność. Dlatego celem programu jest dotarcie do wielu pokoleń, aby treści były obecne nie tylko w zeszycie, ale i w prawdziwym życiu. Wspólne, holistycznie ujęte działanie, może dać zadowalający efekt i przełożyć się na wypracowanie w całych rodzinach nawyków, które zapewnią poprawę jakości życia całych społeczności.

Program edukacyjny Fundacji cechuje holistyczne podejście do człowieka w oparciu o Strategię 5S ,które definiuje zdrowie jako całość naszego życia, a nie coś odrębnego i teoretycznego. W tych obszarach znajduje się każdy element codzienności, nad którym można pracować. Zdrowie kryje się w małych decyzjach każdego dnia, a nie tylko wielkich postanowieniach, dlatego właśnie nauka takiego spojrzenia od najmłodszych lat okazuje się największą nadzieją na zapewnienie dzieciom dobrego startu.

Dla kogo?

Działamy wielopokoleniowo – program dedykowany jest dla:

  • Rodziców, opiekunów i nauczycieli, jako autorytetów dla dzieci i osób mogących świecić przykładem, być drogowskazem,
  • Młodzieży starszej w szkole średniej,
  • Młodzieży szkolnej w klasach 5-8.
  • Dzieci w wieku 6-10 lat

Realizacja programu rozpocznie się w marcu 2022 i odbędzie się w pełni online.

Więcej informacji o programie „Świadomość Procentuje” oraz informacje o zapisach indywidualnych dla rodziców i nauczycieli w linku poniżej:

https://bit.ly/33Mo8RH

Harmonogram zajęć dostępny tutaj: https://bit.ly/3sf2D5m

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status