32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

Biblioteka poleca

 

Błażej Szota z kl.2. poleca  „Minecraft. Kroniki Woodsword”

Książka dwóch autorów: N.Eliopulos i L. Flowers jest super. Opowiada o przygodach 5 uczniów szkoły Woodsword Middle, którzy za pomocą specjalnej technologii przenoszą się do krainy Minecrafta.

Pierwszy tom „W świecie gry” może być nudny, ponieważ wprowadza czytelnika w świat szkoły i relacji między bohaterami. Jednak kolejne tomy „Noc nietoperzy oraz „Na głęboką wodę” pełne są przygód w samej grze.

Najbardziej podobał mi się fragment opowiadający o ataku zombi. Harper i Mogran stworzyli z dyni i bloków żelaza – żelaznego golema, którego następnie ożywili. Gdy nadszedł moment ataku zombi, stanął on do walki, broniąc bohaterów.

 

 

 

 

 

 

Julia Paletko z klasy 3 poleca „Kicię Kocię w aptece”

 

Kicia Kocia to super pomysłowa
i ciekawa świata kotka, która bywa w różnych miejscach.

Tym razem odwiedziła aptekę
i dowiedziała się, kim jest farmaceutka, a także co to są medykamenty.

Co jeszcze przytrafiło się Kici Koci
i komu opowiadała o swoich przygodach?

Dowiecie się, wypożyczając książkę z naszej szkolnej biblioteki.

 

 

 

Malwina Szota z klasy 2. poleca

 „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownic i Stara Szafa”

 

To pełen fantazji pierwszy tom sagi C.S. Lewisa o magicznej krainie Narnii i jej opiekunie Aslanie. Rodzeństwo: Piotr, Zuza, Edmund i Łucja spędzają wakacje u krewnego i przypadkiem odkrywają skutą lodem krainę, do której wejście skrywa stara szafa. Pomimo mrozu i śniegu najmłodsza z rodzeństwa spotka tam Pana Tumnusa – prawdziwego fauna. Podczas wspólnej herbatki opowiada on pełną pięknych opisów historię o życiu przed nastaniem Zimy. Niestety, nie wszyscy z rodzeństwa wierzą w jej przygodę. Edmund postanawia na własną rękę ją zweryfikować. Podczas swojej wyprawy spotyka najprawdziwszą Królową Śniegu – Czarownicę w jej pięknych saniach. Nie stosując się do zasady, którą zna każde z dzieci, aby nie ufać nieznajomym, korzysta z poczęstunku Czarownicy i ….

Książka ta pozwala przenieść się czytelnikowi w zaczarowany świat, w którym mieszkają wspaniałe istoty. Takie choćby jak Rodzina Bobrów, Karły, Nimfy oraz „Pan całej puszczy”- Aslan. Lew, syn Władcy-Zza- Morza, którego nadejście zapowiada nastanie wiosny. Tylko on może pokonać Czarownicę i ponownie pogodzić rodzeństwo. Są w tej książce również legendy i niesamowite przepowiednie, jak choćby ta o czterech tronach.

Lektura ta nie jest skierowana tylko do dziewczynek, fanek fantastyki, ponieważ pojawiają się w niej rycerze i prawdziwa bitwa. Pełna zwrotów akcja oraz trzymająca w napięciu fabuła nie od razu ujawnia szczęśliwe zakończenie. Pojedynek Piotra z wilkiem oraz poświecenie się Aslana stanowią tylko część tej historii.

Do samego końca nie wiadomo jak skończą się losy wspaniałej puszczy i czy uda się na dobre przegonić zimę. Ekranizacja powieści dodatkowo pobudza wyobraźnię.

Dla wszystkich, którzy chcieliby poznać pozostałe przygody rodzeństwa oraz Aslana, polecam również kolejne tomy tej niesamowitej sagi: „Książę Kaspian”, „Podróż Wędrowca do Świtu”, „Srebrne krzesło”, „Koń i jego chłopiec”, „Siostrzeniec czarodzieja”, „Ostatnia bitwa”.

 

Ignacy Rutkowski z klasy 1 poleca serię
o Franklinie

 

Franklin to postać z popularnej serii książek dla dzieci. Seria opowiada o przygodach małego żółwia Franklina i jego przyjaciół, którzy razem odkrywają świat i uczą się ważnych życiowych lekcji. Franklin charakteryzuje się ciekawością, wyobraźnią i optymizmem. Razem ze swoimi przyjaciółmi – Ślimakiem, Misiem, Borsukiem, Zającem, i innymi zwierzętami przemierza las, przeżywając wiele przygód i rozwiązując różne problemy. Przed Wami wyjątkowa i niepowtarzalna podróż, w której nie tylko poznacie fascynuję opowieści, ale i porozmawiacie o uczuciach, walce z problemami czy wartości, jaką jest rodzina. Franklin stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych postaci dla dzieci w Kanadzie i na całym świecie.

Wiktoria Hryniewicka z kl. 5. poleca serię
o Emi

 

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” to książka, z którą nie można się nudzić. Emi razem z przyjaciółkami zakładają tajny klub superdziewczyn. Ich jedna z zasad brzmi: zero chłopaków, mimo to po jakimś czasie do klubu dołącza Franek. Klub musi się zmierzyć z różnymi zagadkami i problemami, które dzieją się nawet w innym kraju! Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy uda im się rozwikłać trudne sprawy, wypożycz książkę w naszej bibliotece.

 

„Czarny młyn” poleca Tatiana Skubis z kl.5

 

Pewnej nocy chłopiec zauważył, że z domu znikają różne rzeczy. Co ciekawe, zniknęli też rodzice, a nawet zwierzęta. Razem z siostrą i przyjaciółmi chłopiec postanowił rozwikłać zagadkę. Dzieci poszły tam, gdzie nikomu nie wolno było wchodzić, czyli do czarnego młyna i tam zobaczyły… coś niewiarygodnego. Rodzice pracowali nad jakimś robotem.

W jakim niebezpieczeństwie będą dzieci, czy ktoś im pomoże w poszukiwaniu przyczyn dziwnych zjawisk? Wypożyczcie  tę książkę w naszej bibliotece, a będziecie czytać z zapartym tchem.

 

Seria o Koszmarnym Karolku

 

To kolejna seria zabawnych książek o chłopcu, który wciąż psoci, rozrabia i przysparza mnóstwo kłopotów swoim rodzicom. Nie oszczędza też młodszego brata – Doskonałego Damianka, któremu serwuje niebyt miłe niespodzianki.
Książki o tym bohaterze, napisane przez amerykańską pisarkę Francescę Simon znane są na całym świecie. W Polsce po raz pierwszy książka o Koszmarnym Karolku została wydana w 2002r. Wiele osób zna przygody tego chłopca z filmu fabularnego. Może czas porównać obraz filmowy z jego książkowym odpowiednikiem?

 

Seria o Filipku

Z Filipkiem nie można się nudzić. Ten łobuziak i wesołek każdego potrafi rozbawić do łez. Niektórzy na pewno stwierdzą, że to nasz polski odpowiednik Mikołajka i będą mieli rację. Trzeba tylko dodać, że  Filipek jest o wiele zabawniejszy. Ma genialne pomysły na funkcjonowanie w domu i w szkole. Ciekawski świata i pełen energii, wciąż wpada w tarapaty. Jak sobie wtedy radzi? Sprawdź, sięgając po jedną z książek o Filipku Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby.

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status