32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W SZKOLE

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W SZKOLE

W dniu 21 marca uczniowie w naszej szkole obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny. 

Pierwsze cztery godziny lekcyjne należały do uczniów, gdyż to oni prowadzili lekcje. Uczniowie postawili na bliskie im , ale też zabawne tematy lekcji w klasach 3-8: „Jak wytrzymać z uczniami 45 min”, „Dlaczego gry komputerowe są lepsze od książek”, „ Współczesny język młodzieży” oraz zajęcia teatralne.

W klasach 1-3 uczniowie przeprowadzili lekcje m. in z plastyki oraz języka angielskiego. Nie zabrakło też gier planszowych na lekcjach.

Tego dnia wszyscy ubraliśmy się w kolorowe wiosenne ubrania. 

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również Światowy Dzień Zespołu Downa. Jego pomysłodawcą był Stylianos E. Antonarakis – genetyk z Uniwersytetu w Genewie. World Down Syndrome Day to święto, które obchodzone jest na całym świecie z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Data wiąże się z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu. Poza tym 21 marca do początek wiosny, symbolizujący też nowe życie. Znakiem solidarności z chorymi od kilku lat jest włożenie tego dnia dwóch różnych skarpetek – najlepiej w wesołych kolorach. Skarpetki nie do pary mają symbolizować niedopasowanie społeczne i genotypowe. Wesołe kolory z kolei są symbolem tolerancji. Impreza odbyła się z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status