32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

PAMIĘTAMY-“Bieg Tropem Wilczym”

PAMIĘTAMY-“Bieg Tropem Wilczym”

Bieg Tropem Wilczym to bieg, który odbywa się co roku 1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to bieg, który upamiętnia i honoruje żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, którzy walczyli o wolną Polskę po II wojnie światowej. Bieg ma dystans 1963 metrów, co symbolizuje rok 1963, kiedy to zginął ostatni z Żołnierzy Wyklętych, Józef Franczak ps. „Lalek”. Bieg organizowany jest przez Fundację Wolność i Demokracja, a wziąć w nim może każdy, kto chce oddać hołd bohaterom niezłomnym.

W tym roku, w XII edycji Biegu Tropem Wilczym, uczestniczyli także uczniowie uczniowie naszej szkoły. Wszyscy biegli z dumą i radością, pokazując, że pamiętają o historii i szanują ofiarę Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie naszej szkoły pokazali, że są aktywni i patriotyczni, a Bieg Tropem Wilczym to dla nich nie tylko sportowa rywalizacja, ale także okazja do poznania i uczczenia naszych narodowych bohaterów. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do kolejnej edycji Biegu Tropem Wilczym za rok! 🇵🇱

Wyniki:

Klasy 7-8

1 miejsce Szymon Hryniewicki ( kl.7)

2 Eryk Trepka ( kl. 7)

3 Julia Olek ( kl. 7)

Klasy 5-6

1 miejsce Radosław Olek ( kl. 5)

2 miejsce Bartosz Krzystański ( kl. 5)

3 miejsce Michał Łydka ( kl. 5)

4 miejsce Wiktoria Hryniewicka ( kl. 5)

Klasy 1-4

1 miejsce Alan Zieliński ( kl. 2)

2 miejsce Julia Smoter ( kl. 4)

3 miejsce Nadia Wołowicz ( kl. 3)

4 miejsce Bartosz Januszek ( kl. 4)

Gratulujemy!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status