32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

“Otwórz oczy, nie daj się przemocy!”

“Otwórz oczy, nie daj się przemocy!”

Uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielami wzięli udział w spotkaniu realizowanym przez Centrum Usług Społecznych w Kluczach w ramach projektu “Otwórz oczy, nie daj się przemocy!”

Uczniów powitali p. Ramona Czyżykowska– Liber, zastępca Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach wraz z p. Sebastianem Sierką, który przedstawił działalność Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej, a następnie wszyscy obejrzeli autorskie przedstawienie pt. „Jesteśmy wśród Was” w wykonaniu uczestników i instruktorów WTZ pod kierunkiem p. Sebastiana Sierki. Scenka pokazywała problemy współczesnego świata – brak empatii, tolerancji, przemoc, pogoń za dobrami materialnymi, która pozbawia ludzi najważniejszych wartości, jakimi są szacunek do drugiego człowieka, godność i akceptacja. Został również podjęty bardzo trudny temat, jakim jest reagowanie na agresywne zachowanie oraz przemoc i przedstawione najlepsze rozwiązanie, czyli konieczność zgłaszania takich przypadków.

Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe gadżety związane z realizacją projektu. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac wykonanych przez uczestników WTZ w Lgocie Wolbromskiej. Z ramienia Centrum Usług Społecznych w spotkaniu uczestniczyli: p. Iwona Kocjan, p.o. Dyrektora wraz z p. Jarosławem Rakiem, Kierownikiem zespołu organizowania społeczności lokalnej i pracownikami.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status