32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

“KULTURA – FOLKLOR – TRADYCJA”

“KULTURA – FOLKLOR – TRADYCJA”

W dn. 8.06.2022 r. uczniowie z klasy drugiej i trzeciej brali udział w wykładach i warsztatach pt. “Tradycyjne zabawy i zabawki. Jak dzieci bawiły się dawniej” i “Sobótka i Noc Świętojańska w Małopolsce”. Wykłady prowadziła pani Monika Dudek – etnolożka, regionalistka, pieśniarka, tancerka, a warsztaty pani Anna Koblak. Pierwszy wykład i warsztaty były przeznaczone dla młodszych uczestników. Mogli przenieść się w czasie i bawić tak, jak kiedyś ich prababcie i pradziadkowie – zabawkami zrobionymi przez siebie – a potem uczestnicząc w zabawach ruchowych.

Spotkanie to odbyło się w ramach projektu „ Kultura – Folklor – Tradycja”.
Ogromną niespodzianką oraz miłym zaskoczeniem były dla uczniów obrazy, filmy, opowieści z dawnych lat.
Z niedowierzaniem i nutą niepewności niemalże muskali rekwizyty zabawek, gwizdków, kolorowych łańcuszków tamtych lat.
Jeszcze większą niespodzianką okazała się własnoręczna praca nad wykonaniem zabawki dla siebie, z przygotowanych dla nas materiałów.
Z dużym zaangażowaniem, wykorzystując magię wyobraźni oraz pomoc prowadzących powstały nie zabawki – ale prawdziwe dzieła sztuki!!!

Okazało się, że nie trzeba smartfonów, komputerów, aby wspaniale się bawić z rówieśnikami, a zaprezentowane zabawki i zabawy przyniosły uczestnikom moc radości.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status