32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

GMINNY KONKURS “Z ORŁEM BIAŁYM PRZEZ STULECIA”

W związku ze zbliżająca się 103. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Jaroszowcu zaprasza uczniów szkół podstawowych Gminy Klucze do udziału w konkursie literacko-plastycznym „Z Orłem Białym przez stulecia”. Honorowy Patronat nad konkursem objęli Posłanka na Sejm RP Agnieszka Ścigaj oraz Wójt Gminy Klucze Norbert Bień.

Orzeł Biały, nierozerwalnie związany z dziejami państwa polskiego, to znak naszej dumy narodowej, na co zwracamy szczególną uwagę w okresie świąt narodowych. Mamy nadzieję, że podjęta przez nas inicjatywa propagowania Orła Białego jako dążeń Polaków do wolności i suwerenności spotka się z zainteresowaniem, a także pozwoli uświadomić uczniom, że powinnością każdego  Polaka jest otaczanie symboli narodowych czcią i szacunkiem.

Pragniemy zwrócić uwagę, iż konkurs organizowany przez Szkołę  Podstawową im. Orła Białego w Jaroszowcu, wpisuje się w akcję MEN „Szkoła pamięta – edycja 2021”, która upamiętnia ważne postaci i wydarzenia.

Dla zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status