32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

W piątek, 24 czerwca, uczniowie rozpoczęli długo wyczekiwane wakacje. Ze Szkołą Podstawową w Jaroszowcu pożegnało się 11 uczniów klasy VIII. O 8:00 w kościele parafialnym odbyła się uroczysta Msza św.,  następnie uczniowie klas I-VIII udali się do szkoły. Ósmoklasiści przekazali sztandar młodszym kolegom. Pani Dyrektor wręczyła uczniom klas IV-VIII świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody i dyplomy uznania uczniom klas I-VIII odznaczającym się wybitnymi osiągnięciami w nauce, w konkursach wiedzy i zawodach sportowych.

Uczniowie klas ósmych, Kamil Banyś, Karolina Przewłoka, Gabriela Brąblik i Emilia Smoter ukończyli szkołę z wyróżnieniem uzyskując  średnią ocen wyższą niż 4,75 oraz wzorowe zachowanie, a ich rodzice otrzymali z rąk Pani Dyrektor listy pochwalne. Kamil Banyś za uzyskanie tytułu laureata w Małopolskim Konkursie Geograficznym oraz Karolina Przewłoka  za uzyskanie tytułu finalisty w Małopolskim Konkursie Języka Angielskiego otrzymali nagrody.

Kinga Januszek za liczne sukcesy w dziedzinie sportu, a także Gabriela Brąblik za aktywność na rzecz środowiska szkolnego oraz szczególne osiągnięcia w konkursach również otrzymały nagrody książkowe.

Następnie Rada Rodziców z przewodniczącym , panem Pawłem Pokwapem na czele, wręczyła wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły z wyrazami podziękowania za rok trudnej i wytężonej pracy.  

Kolejnym punktem uroczystości było  pożegnanie absolwentów przez uczniów klasy siódmej. Każdy siódmoklasista wręczył swojej starszej koleżance i starszemu koledze drobny upominek. Na koniec odbyło się przedstawienie pt. „Całe życie jest szkołą”. Ósmoklasiści ukazali zabawne sceny z życia uczniów w szkole, jak i w domu podczas zdalnego nauczania. Niezwykła gra aktorska oraz dopasowane do poszczególnych sytuacji fragmenty znanych piosenek sprawiły, że z każdego kąta sali dobiegał szczery śmiech. Inscenizacja na długo zapadnie w pamięci zebranych. Należy oczywiście pamiętać, że wszelkie podobieństwo z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Jaroszowcu było „prawie czysto przypadkowe”.

Przedstawienie zwieńczyła piosenka „Ogniska już dogasa blask”, przy której uczniowie nie kryli swojego wzruszenia, ponieważ „choć nie raz przysparzali zmartwień nauczycielom to chcieliby, aby w ich pamięci pozostały tylko te wesołe i najlepsze chwile, które warto ocalić od zapomnienia”.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status