32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

“Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”

Uczniowie klasy II wzięli udział w konkursie, którego organizatorem jest

spółka pod firmą Great Minds Pawlikowska-Poleszak i Nieściuszko-Bujnicka Spółka Jawna
z siedzibą w Warszawie.

             W ramach Konkursu „ Szkolne Przygody Gangu Fajniaków” uczniowie  z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach, które prowadzone były wg. scenariuszy i na podstawie  książki M. Przewoźniaka pt. „ Gang Fajniaków i Miasto Marzeń”.

              Przeprowadzone doświadczenia i eksperymenty w dużej mierze przyczyniły się do pogłębiania wiedzy uczniów nt. Ochrony Ziemi, Oszczędzania wody, Zagrożenia i Bezpieczeństwo – Ogień, Czyste Powietrze (doświadczenia, które ze względów sanitarnych nie mogły być przeprowadzone w szkole dzieci wykonywały  w domach ).

Uczniowie bardzo chętnie brali udział w dyskusjach, zwracali uwagę na:

– bogactwo i piękno środowisk przyrodniczych

– różnorodność świata przyrody

– problemy środowiskowe

– poczucie odpowiedzialności za środowisko naturalne.

              Kolejnym zadaniem były ćwiczenia czytania ze zrozumieniem rozdziałów książki
np.  „ Ekozakątek, „ Oszczędzaj kropelkę”,” Najpiękniejszy kolor” – Kochajmy zieleń”. Ciekawie, intrygująco przekazana historia „ rozrastających się miast”, tego co dzieje się wokół nas, pewnej odpowiedzialności już młodego człowieka za ochronę przyrody skłoniło nas do przeprowadzenia mini konkursów i quizów. Wszyscy bardzo się starali. Wyłoniliśmy 5 Zwycięzców. Brawo!

             Posegregowana wiedza umożliwiła na  wyciągnięcie wniosków oraz zobowiązanie przestrzegania nawyków ekologicznych  w przyszłości.

             Wykonane przez uczniów prace plastyczne (różnorodny materiał, różne techniki) pozwoliły na przedstawienie zdobytej wiedzy w postaci gazetki ściennej.

              Kolejnym wyzwaniem było podzielenie się zdobytą wiedzą, obserwacjami zjawisk przyrodniczych i spostrzeżeń z uczniami kl. 1, których zaprosiliśmy na pogadankę o ochronie Ziemi.

Add Comment

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status