32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

SZKOŁA DO HYMNU 2023

SZKOŁA DO HYMNU 2023

10 listopada uroczyście uczciliśmy 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w ogólnopolskiej akcji “Szkoła do hymnu” i wspólnie zaśpiewać Mazurka Dąbrowskiego, a następnie obejrzeć Szkolny Festiwal Pieśni Patriotycznej przygotowany przez Samorząd Uczniowski oraz opiekunów: panią Marzenę Bałazy-Dąbrowską i pana Piotra Głąbka. Poszczególne klasy pod opieką wychowawców oraz nauczyciela muzyki, pana Ryszarda Smaruja, solidnie przygotowały się do występów. Z pomocą przyszli, jak zawsze, nieocenieni rodzice klas młodszych.

Na koniec spotkania głos zabrała dyrektor szkoły -pani Violetta Auguścik, która podkreśliła, iż możemy być dumni z tego, że nasza szkoła nosi imię Orła Białego, ale jednocześnie zobowiązuje to nas do tego, żeby być patriotą nie tylko od święta, ale każdego dnia. Aby swoim postępowaniem dbać o naszą historię, kulturę i tożsamość narodową, aby oddawać hołd poległym o wolność, którzy oddali swoje życie za to, by następne pokolenia mogły żyć w wolnym, niepodległym kraju.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status