32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

Spotkanie z podchorążym Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki

Spotkanie z podchorążym Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki

      W miniony piątek, 19 kwietnia, odbyło się wyjątkowe spotkanie dla uczniów klas 1-3 oraz klasy 7 i 8. W naszej szkole gościliśmy podchorążego AWL, który opowiedział o codziennej służbie polskiego żołnierza.

      Podczas tego spotkania uczniowie mieli okazję bliżej poznać aspekty służby i życia wojskowego. Dowiedzieli się, jak różnorodne zadania wykonuje żołnierz, począwszy od walki na polu bitwy po niesienie pomocy podczas klęsk żywiołowych, jakie występują rodzaje sił zbrojnych, a także jaki trening przechodzą żołnierze, by byli gotowi do wykonywania swoich obowiązków. Przyszły podchorąży zwrócił też uwagę na bogatą historię armii polskiej, a także na wartości, którymi kieruje się w życiu każdy żołnierz. Ponadto uczniowie mogli zobaczyć, a nawet założyć sprzęt wojskowy.

Dzięki spotkaniu nasi uczniowie zrozumieli, że każdy żołnierz kieruje się w swoim życiu odwagą, lojalnością, szacunkiem i służbą innym. Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli starszemu kapralowi laurkę w podziękowaniu za poświęcony czas i cenne informacje.

Dziękujemy wszystkim zainteresowanym uczniom oraz nauczycielom za udział
w tym fascynującym wydarzeniu.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status