32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

PRZYGOTUJMY LEPSZY ŚWIAT

PRZYGOTUJMY LEPSZY ŚWIAT

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „PrzyGOTUJMY lepszy świat”, który jest realizowany przez klasy I-III.

Jest to program edukacyjny, którego celem jest pokazanie dzieciom, że ich codzienne wybory żywieniowe mają znaczenie dla nich i dla naszej planety.

DLACZEGO TO ROBIMY?

Chcemy pokazać, jak drobna zmiana na naszym talerzu może być korzystna dla naszego zdrowia i zaowocować wielką zmianą dla środowiska.

Działaniom edukacyjnym w szkołach towarzyszy  konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Uczniowie klas 1-3 z 5 zwycięskich szkół wyjadą na zieloną szkołę, organizowaną przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”. W jej ramach przewidziane zostały liczne zabawy sensoryczne oraz obserwacje i gry wpisane w temat kampanii. Zwycięskie szkoły będą mogły również skorzystać ze specjalnego szkolenia dla pracowników obsługujących szkolną stołówkę.

Zachęcamy Rodziców i Uczniów do korzystania z przepisów dostępnych na stronie programu oraz wrzucania zdjęć na stronę konkursową:

  1. Przygotujcie posiłek z warzywem tygodnia –  tylko ze składników roślinnych
  2. Wykonajcie zdjęcie przygotowanego rodzinnego posiłku
  3. 5 punktów szkoła otrzyma za zdjęcie posiłku rodzinnego (więcej niż jeden talerz z posiłkiem  na zdjęciu), za jeden talerz z posiłkiem-1 pkt
  4. Wyślij zdjęcie przez stronę konkursową, wybierając klasę 1,2 lub 3 https://www.przygotujmylepszyswiat.pl/program/ wymień składniki posiłku, podaj numer telefonu
  5. Jeśli masz problem z wysłaniem zdjęcia na stronę programu-przyślij je na adres mailowy szkoły i dodaj, z jakich składników składa się sfotografowany posiłek: spjar2@poczta.onet.pl

Add Comment

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status