32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

PRZERWA NA CZYTANIE- PODSUMOWANIE AKCJI

PRZERWA NA CZYTANIE- PODSUMOWANIE AKCJI

15 października całą naszą szkołę opanowała mania czytania. Na korytarzach, w salach,  w świetlicy, niemal wszędzie pojawiły się osoby czytające książki. A wszystko to za sprawą II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie” realizowanej w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. 

Uczniowie na ten dzień przygotowali swoje ulubione książki, a ich fragmenty czytali nie tylko w ciszy, ale też głośno, tak by przekonać rówieśników do ciekawych tytułów. Niektóre klasy zdecydowały się na czytanie lektur obowiązkowych, inni poszukiwali nowości w bibliotece. Oczywiście, nie zabrakło atrakcji! Starsi uczniowie przygotowali dla młodszych zabawne wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej i prezentowali je z oryginalną oprawą graficzną. Wśród czytających pojawili się nie tylko nauczyciele i wychowawcy.  Do klas I-III ze swoimi ulubionymi książkami przyszły też Pani Dyrektor Violetta Auguścik i Pani Sekretarka Elżbieta Foryś.

W całej akcji w naszej szkole uczestniczyło 86 uczniów i 15 pracowników szkoły. Jesteśmy pewni, że po tym dniu wielu naszych uczniów przekonało się do słów Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status