32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

PODSUMOWANIE GMINNEGO KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO “Z ORŁEM BIAŁYM PRZEZ STULECIA” ORAZ PROJEKTU “MŁODZI BEZ GRANIC”

PODSUMOWANIE GMINNEGO KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO “Z ORŁEM BIAŁYM PRZEZ STULECIA” ORAZ PROJEKTU “MŁODZI BEZ GRANIC”

W dn. 21 listopada odbyły się w naszej szkole ważne uroczystości: podsumowanie Gminnego Konkursu Literacko-Plastycznego “Z Orłem Białym przez stulecia” oraz projektu “Młodzi bez granic”.

Honorowy patronat nad konkursem objęli obecni na uroczystości: pani Agnieszka Ścigaj- Minister, członek Rady Ministrów oraz pan Norbert Bień- Wójt Gminy Klucze.

Ponadto gościliśmy w murach naszej szkoły panią Jarosławę Kraszewską – Dyrektora Gminnego Zespołu Oświaty, dyrektorów szkół podstawowych: panią Annę Kotarę z ZSP z Chechła, panią Gabrielę Ekiert z ZSP z Ryczówka, panią Martę Dziurę z SP Klucze i panią Eulalię Zacłonę-Kulawik z SP Rodaki, panią Agnieszkę Ścigaj- sołtysa Zalesia i przewodniczącą KGW Zalesie Golczowskie, pana Pawła Pokwapa-Przewodniczącego Rady Rodziców, panie Dominikę Sztukę-Arak-prezesa zarządu oraz Agnieszkę Rutkowską- członka zarządu Fundacji CEMEX “Budujemy Przyszłość”, pana Tomasza Brzozowskiego – kierownika zakładu CEMEX Polska Kopalnia Jaroszowiec oraz pana Krzysztofa Badurę – prezesa SM “Jaroszowiec”. Wśród zaproszonych gości byli także nagrodzeni uczniowie ze szkół podstawowych Gminy Klucze wraz z nauczycielami i rodzicami.

Uroczystość rozpoczęła się od występu artystycznego podsumowującego działania w ramach projektu “Młodzi bez granic”, finansowanego przez Fundację CEMEX. Uczestnicy zaprezentowali swoje talenty zdobywane podczas warsztatów teatralnych ( opiekun p. Iwona Boruń), sportowych ( opiekun p. Paulina Wołowicz) i muzyczno-plastycznych ( opiekun p. Ryszard Smaruj). Nie mogło zabraknąć też akcentów potępiających wojnę w Ukrainie. Piosenki z przesłaniem i pantomima podkreślały, czego młodzi ludzie pragną najbardziej w otaczającym nas świecie.

Po występie artystycznym zostały wręczone uczniom i ich nauczycielom nagrody za udział w konkursie.

Nagrodzeni zostali:

Konkurs plastyczny:

I miejsce: Michał Majewski, SP Rodaki, opiekun p. Małgorzata Leśniak

II miejsce: Maria Kmietowicz, SP Klucze, opiekun p. Agnieszka Szarek

III miejsce: Konstancja Kubaja, SP Jaroszowiec, opiekun p. Marzena Bałazy – Dąbrowska

Wyróżnienia:

Franciszek Pasich ZSP Kwaśniów Dolny, opiekun p. Agnieszka Wydmańska

Malwina Szota SP Jaroszowiec, opiekun p. Beata Kruszenko,

Kalina Kocjan ZSP Ryczówek, opiekun p. Halina Krzywda

Konkurs literacki:

Klasy IV – VI

I miejsce  – Dominika Jankowiak, SP Jaroszowiec, opiekun p. Marzanna Waśniowska,

II miejsce – Hanna Banyś, SP Klucze, opiekun p. Anna Konieczniak,

III miejsce – Julia Nidzińska, ZSP Chechło, opiekun p. Bożena Kliś,

Wyróżnienia:

Emilia Polakiewicz – SP Klucze, opiekun p. Iwona Boruń,

Maja Domagała – ZSP Bydlin, opiekun p. Katarzyna Maniak,

Kl. VII- VIII

I miejsce – Karolina Walnik, SP Klucze, opiekun p. Iwona Boruń

II miejsce- Szymon Palski, ZSP Chechło, opiekun p. Bożena Kliś

III miejsce- Mikołaj Kożuch, SP Rodaki, opiekun p. Marta Sojka

Po wręczeniu nagród głos zabrała pani Minister, która pogratulowała uczniom i nauczycielom oraz uczestnikom projektu zaangażowania w różne przedsięwzięcia i ich zdolności wokalnych, teatralnych i sportowych. Z dumą mówiła o tym, iż sama jest absolwentką tej szkoły, że małe szkoły też pomagają spełniać marzenia swoich uczniów.

Pan Wójt pogratulował uczniom występu. Podkreślił, iż szkoła w Jaroszowcu ma swoje tradycje sportowe, które są wciąż pielęgnowane. Wyraził nadzieję, że wojna wkrótce się skończy, że tak jak w piosence Jacka Kaczmarskiego “mury runą” i wszyscy będą mogli zapomnieć o bolesnych doświadczeniach, o piekle, które teraz przeżywają Ukraińcy, a które my przeżywaliśmy w przeszłości, by teraz cieszyć się z odzyskanej wolności.

Pani Dominika Sztuka-Arak z Fundacji CEMEX gratulowała zaangażowania w projekt, była pod wrażeniem występu i efektów działań projektowych. Podkreślała dobrą współpracę fundacji ze szkołą.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w konkurs i projekt.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status