32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

Ogólnopolskie Wybory Książek w Naszej Szkole

Ogólnopolskie Wybory Książek w Naszej Szkole

W maju nasza szkoła zaangażowała się w jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń czytelniczych w Polsce – Ogólnopolskie Wybory Książek. W ramach tej inicjatywy biblioteki i szkoły z całego kraju zjednoczyły siły, aby przeprowadzić masową akcję, podczas której setki tysięcy uczniów miały okazję zagłosować na najciekawsze książki przeczytane w ciągu ostatnich dwóch lat.

Ogólnopolskie Wybory Książek to największe tego typu badanie czytelnicze w Polsce i jedno z największych na świecie. Jego wyjątkowość polega na tym, że stosuje się tradycyjne metody głosowania, bez możliwości manipulacji wynikami przez internet, stąd rezultaty są w pełni wiarygodne. Uczniowie mają możliwość wybierania takich książek, które naprawdę ich interesują i sprawiają radość.

Łącznie w głosowaniu wzięło udział 82 uczniów z różnych klas, a wyniki wprowadzano osobno dla klas 1-3, 4-6 oraz 7-8. Aby dodatkowo zmotywować społeczność szkolną do uczestnictwa w wyborach, przewidziano trzy nagrody książkowe dla głosujących, które zostały wręczone podczas obchodów Dnia Dziecka.  Szczęśliwcami okazali się: Sasza Makarenko, Filip Bromblik i Aleksandra Węglarz.

Dzięki tej akcji uczniowie mieli okazję podzielić się swoimi literackimi odkryciami, a także zainspirować innych do sięgnięcia po wartościowe i ciekawe lektury. Ogólnopolskie Wybory Książek to nie tylko sposób na promowanie czytania, ale również doskonała okazja do budowania szkolnej społeczności wokół wspólnej pasji, jaką jest literatura. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mieli okazję uczestniczyć w tym wspaniałym przedsięwzięciu.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status