32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

ODKRYWAM MAŁOPOLSKĘ

ODKRYWAM MAŁOPOLSKĘ

WYCIECZKA DO WIELICZKI I NIEPOŁOMIC

W piątek (9.10.2020 r.) ok. godz. 08:00 trzydziestu siedmiu uczniów z klas VI – VIII pod opieką pani Marceliny Kamionki, pani Małgorzaty Skrzypczak, pani Weroniki Antonik-Król oraz pana Ryszarda Smaruja wyruszyło na wycieczkę do Wieliczki oraz Niepołomic. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu “Odkrywam Małopolskę” przygotowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Pierwszą lokacją, którą odwiedziliśmy była osławiona kopalnia soli. Na początku schodziliśmy schodami 64 metry w dół. Potem przemierzyliśmy drogę przez labirynt korytarzy, napotykając komory, schody i pochylnie oraz 3 kaplice. Wszystko to, choć na to nie wyglądało, było wykute w soli. Z powrotem na powierzchnię zabrała nas winda poruszająca się z prędkością 4 m/s. Na powierzchni zjedliśmy obiad, po czym poszliśmy zwiedzać miasto. Na koniec obejrzeliśmy XIV wieczny zamek w Niepołomicach. Około godz. 17:30 zadowoleni i pełni wrażeń powróciliśmy do Jaroszowca.

Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego oraz Gminie Klucze za całkowite pokrycie kosztów wycieczki.  

Podziękowania kierujemy także do firmy Garden Sport za profesjonalne przygotowanie wycieczki i wspaniałą opiekę podczas jej trwania.

Tobiasz Czyż- kl. 6

Add Comment

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status