32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

OBCHODY DNIA DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

OBCHODY DNIA DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

Dzień Dziecka w tym roku szkolnym był obchodzony nieco inaczej niż dotychczas. Ze względu na pandemię nie było ogólnoszkolnych gier i zabaw. Tym razem każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała własny scenariusz na ten dzień.

Klasy I-III wybrały wycieczkę na Pustynię Błędowską z najnowszą atrakcją Różą Wiatrów. Pozostałe klasy zdecydowały się na spacer po okolicy i podziwianie uroków małej ojczyzny, by zakończyć swoją wędrówkę na placu zabaw przy basenie w Jaroszowcu. Klasa ósma brała dodatkowo udział w zajęciach reintegracyjnych połączonych z doradztwem zawodowym , które w ramach współpracy z GOPS w Kluczach prowadziła psycholog p. Sylwia Barczyk.

Uczniowie klasy V i VII razem z wychowawczyniami, panią Pauliną Wołowicz i panią Marceliną Kamionką, wzięli udział w ciekawej grze terenowej. Grupa 16 uczniów została podzielona na trzy drużyny tak, aby każdy mógł zaangażować się w działania.

Kierując się wyznaczoną na mapie trasą, uczniowie szukali ukrytych zadań.  Nie było to wcale takie proste, ale bez wątpienia można przyznać, że niektórzy mieli do nich nosa.

Do zadań należało między innymi ułożenie sudoku czy rozszyfrowanie słowa „dziecko” w różnych językach. Kolejnym działaniem było obejrzenie filmiku z ciekawostkami na temat Dnia Dziecka z wykorzystaniem kodu QR, a następnie udzielenie odpowiedzi na szczegółowe pytania. Uczniowie zmierzyli się także z rebusami oraz działaniami matematycznymi, na podstawie których musieli zamalować kwadraciki z odpowiednią liczbą – one utworzyły kod QR, po którego sczytaniu  uczestnicy mogli odebrać wirtualną kartkę z życzeniami z okazji ich święta.

Ten piękny, słoneczny dzień upłynął wszystkim w przyjemnej i radosnej atmosferze, a uśmiech nie schodził z twarzy uczniów.

Dopełnieniem wszystkich aktywności były grillowane kiełbaski, ufundowane przez pana Marcina Grojca, radnego Gminy Klucze i jednocześnie sołtysa Jaroszowca.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status