32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

“NOC BIBLIOTEK”

“NOC BIBLIOTEK”

Tak wielu miłośników książek Biblioteka Szkoły Podstawowej w Jaroszowcu jeszcze nie gościła!

6 października biblioteka naszej szkoły przeżywała prawdziwe oblężenie! A to za sprawą wydarzenia skierowanego do klas 1-4. Już sama nazwa akcji: „Noc Bibliotek” i godziny, w których ją zaplanowano, czyli 18:00- 22:00, stały się magnesem przyciągającym uczniów. Chcieli oni bowiem sprawdzić, jak wygląda biblioteka nocą? Czy panuje w niej nastrój tajemniczości i magii? Czy można się dobrze bawić z książkami i wśród książek w szkolnych murach nawet w piątkowy wieczór? Czy wiedza czerpana z literatury pozwala być najlepszym? Czy talenty artystyczne można wykorzystać w bibliotece?

Na wszystkie te pytania udało się znaleźć odpowiedź w ciągu czterech godzin wyśmienitej zabawy prowadzonej przez p. Iwonę Boruń i p. Aleksandrę Rutkowską w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” organizowanej po raz pierwszy w naszej szkole. Uczniowie, przystępując do warsztatów literacko-artystycznych, musieli okazać własnoręcznie ozdobiony bilet wstępu, po czym rozpoczęli rywalizację w grupach. Wszyscy chętnie przenieśli się w Krainę Baśni, angażując się w quizy, koło fortuny, malowanie po śladzie, kolorowanki, układanie puzzli na czas i gry słowne. Wiele radości sprawiła uczestnikom zabawy fotobudka, w której każdy mógł zaistnieć jako bohater ulubionej bajki.

Wyczekiwanym punktem spotkania był oczywiście poczęstunek sponsorowany przez Radę Rodziców. Po nim wszyscy zasiedli do oglądania filmu „Moja mama Gorylica”, udostępnionego wszystkim instytucjom zapisanym do akcji. Ta animowana adaptacja książki Fridy Nilsson opowiadająca o miłości, inności, empatii i trosce o słabszych wywarła duże wrażenie na oglądających.

Ostatnim, ale bardzo miłym akcentem spotkania, było przekazanie każdemu uczestnikowi pamiątkowej zakładki, a zwycięzcom konkursów nagród. Pani Dyrektor Violetta Auguścik wręczyła upominki najlepszej drużynie pracującej w składzie: Marta Jankowiak, Lilianna Majcherkiewicz, Nadia Milewska, Szymon Osuszek, Jakub Rogóż, Malwina Szota, Nadia Wołowicz.

Z kolei  za najładniejszy bilet wstępu książki otrzymali: Anastazja Majcherkiewicz, Alicja Mosur, Natalia Tazbir, Aleksandra Węglarz, Marta Jankowiak.

Podejmując współpracę z Centrum Edukacji Obywatelskiej – inicjatorem akcji, przekonaliśmy najmłodszych, że biblioteka w naszej szkole to miejsce przyjazne i pełne atrakcji, do którego warto przychodzić, bo jak głosi hasło tegorocznej, dziewiątej edycji: „Absurd nie czytać!”.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status