32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

MISTRZOWIE BEZPIECZEŃSTWA czyli edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy dla najmłodszych

MISTRZOWIE BEZPIECZEŃSTWA  czyli edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy dla najmłodszych

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Istotne jest to, by już najmłodsi nabywali praktycznych umiejętności i oswajali się z ideą pomagania. Przykładów ratowania życia przez dzieci i młodzież nie brakuje.

Co jakiś czas słyszymy o kolejnych małych bohaterach. Nasi uczniowie z pewnością wyszli z takim bohaterskim nastawieniem po obejrzeniu spektaklu edukacyjnego w ramach realizowanego przez Fundację CEMEX projektu „Mistrzowie bezpieczeństwa”. Uczniowie bardzo żywo reagowali podczas wystąpienia aktorów. Na przykładzie bajkowych postaci mogli lepiej przyswoić sobie tematykę pierwszej pomocy.  Wiadomo, że w przypadku najmłodszych najlepszą formą jest nauka poprzez zabawę. Dziecko powinno potrafić wezwać pomoc, znać kolejność przekazywanych informacji dyspozytorowi. Ma to  kluczowe znaczenie w szybkości przyjęcia zlecenia i wysłaniu karetki na miejsce. Maluchy powinny mieć odruch sięgnięcia po telefon i zadzwonienia po pogotowie, czy powiadomienia jakiejś osoby dorosłej. Dlatego muszą pamiętać, jakie są numery alarmowe , wiedzieć jaki komunikat przekazać, gdy dzwoni się na pogotowie. No i oczywiście, jak udzielić tej pomocy praktycznej, czyli w którym miejscu i w jaki sposób zastosować uciski, jak wykonać wdechy ratownicze i jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status