32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada obchodzimy rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku ten dzień wypada w poniedziałek, jednak nic nie stanęło na przeszkodzie, aby świętować Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka we wtorek – 21 listopada. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. 

Każdemu dziecku przysługują prawa dziecka tak jak każdemu dorosłemu przysługują prawa człowieka. Praw tych nikt nie może dziecka pozbawić. O tym, jak ważne są w naszym kraju prawa dziecka świadczy również fakt, iż zostały one uwzględnione w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Zarówno rodzice, opiekunowie prawni jak i nauczyciele powinni mieć świadomość, że prawa dziecka nie kolidują z prawami dorosłych, lecz się uzupełniają.

Samorząd Uczniowski zwrócił się z prośbą do pani dyrektor Violetty Auguścik, aby w ten wyjątkowy dzień uczniowie mieli możliwość  zamienić się rolami z nauczycielami, by poprowadzić lekcje. Bezpośrednie zaangażowanie uczniów w przygotowanie i prowadzenie zajęć, a także możliwość realizowania  pomysłów dzieci świadczą o tolerancji, integracji oraz wzajemnym szacunku uczniów i nauczycieli w naszej szkole. 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status