32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W NASZEJ SZKOLE

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI               W NASZEJ SZKOLE

15 września nasza szkoła wypełniła się kropkami i kropeczkami, a to wszystko za sprawą obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki. Historię związaną z ustanowieniem tego święta kreatywności, odwagi i zabawy poznali wszyscy uczniowie, oglądając film „The Dot” („Kropka”), mówiący o dziewczynce Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Następnie uczniowie klas 1-3 odkrywali swoje talenty oraz mocne strony w pełnych radości zabawach ruchowych i plastycznych. Losowali oni przygotowane przez koordynatorki akcji (p. I. Boruń i p. A. Rutkowską) duże kropki, na których znajdowały się zadania-niespodzianki do wykonania.

Pomysłowość, otwartość, życzliwość i umiejętność współpracy – tymi cechami wykazali się uczestnicy zabawy. Bardzo dobrze poradzili sobie także z ozdabianiem kropkowanych rysunków, za co otrzymali słodki poczęstunek.

Z kolei ich starsi koledzy, z klas 4-8, tworzyli na godzinach wychowawczych kropkowane prace plastyczne. Każdy zespół klasowy miał za zadanie ozdobić, przy zastosowaniu dowolnej techniki, przygotowaną dla nich olbrzymią kropkę. Działanie to nie tylko zintegrowało uczniów, ale też  zaowocowało wspaniałymi, niepowtarzalnymi dziełami sztuki, które można podziwiać na szkolnym korytarzu. Najpiękniejsza kropka zapewniła klasie 7. nagrodę w postaci kuponu na pizzę, która będąc w jednym kawałku też przecież jest dużą kropką.

Mamy nadzieję, że podczas tego wspólnego wyjścia uczniowie będą mogli w miłej atmosferze porozmawiać o swoich talentach i mocnych stronach.

Za rok kolejny Dzień Kropki!!!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status