32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

Metamorfoza szkolnej biblioteki

Metamorfoza szkolnej biblioteki

Nasza biblioteka wciąż się zmienia, co cieszy zarówno starszych, jak i młodszych uczniów. Wielu z nich czekało na odświeżanie księgozbioru, stąd z radością przyjęli informację o zakupieniu przez szkołę nowych wydań lektur szkolnych z opracowaniem wydawnictwa Greg, a także innych nowości wydawniczych, które, po wprowadzeniu do funkcjonującego w naszej szkole systemu MOL, szybko zniknęły z bibliotecznych półek. To jednak nie koniec zmian. Od tygodnia trwają intensywne prace aktywu bibliotecznego nad oznaczaniem wszystkich książek kodami kreskowymi. Dzięki temu nowoczesnemu systemowi każdy będzie mógł łatwo i szybko odnaleźć interesujące tytuły oraz sprawdzić ich dostępność.

Oprócz prac nad księgozbiorem odświeżony został też wystrój naszej biblioteki. Najważniejszą zmianą, którą zauważyć można już ze szkolnego korytarza, jest duża naklejka ścienna, przekonująca, że „Książka to najtańszy bilet do innego świata”. Oprócz niej na ścianach zawisły  plakaty z karykaturami znanych pisarzy. Mamy nadzieję, że te zabawne ilustracje zainspirują młodych czytelników do poznawania literatury, a nowo zaaranżowana przestrzeń stanie się bardziej przyjazna i zachęcająca do spędzania czasu wśród książek. Warto tu zaznaczyć, że z myślą o wygodzie oraz przyjemności czytania zostały też zakupione kolorowe poduszki do siedzenia.

Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do odwiedzenia naszej biblioteki,. Czekamy na wizyty. Jesteśmy pewni, że z Waszymi podpowiedziami stworzymy jeszcze bardziej inspirujące miejsce do czytania i nauki!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status