32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

MAŁOPOLSKA TARCZA HUMANITARNA-FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA UKRAINY. PAKIET EDUKACYJNY

MAŁOPOLSKA TARCZA HUMANITARNA-FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA UKRAINY. PAKIET EDUKACYJNY

Od kwietnia trwają w naszej szkole zajęcia teatralne i taneczne realizowane w ramach projektu „Małopolska Tarcza Humanitarna – Fundusze Europejskie dla Ukrainy. Pakiet Edukacyjny”. Spotkania te są doskonałą okazją do zabawy i kreatywnego sposobu spędzania wolnego czasu.

Zajęcia teatralne pozwalają naszym uczniom sprawdzić się nie tylko w roli aktorów i reżyserów, ale też scenografów. Tu każdy ma okazję wykazać się swoją kreatywnością. Przedstawienia są bowiem przygotowywane w konwencji teatru cieni, który angażuje wiele zmysłów. Uczniowie podzieleni na grupy sami projektują i wykonują scenę własnego teatrzyku, wybierają dla niego nazwę, decydują, którą z bajek chcą wystawić, oraz przygotowują szablony różnych postaci, przedmiotów i budynków. To jednak nie koniec wyzwań. Trzeba będzie dopracować role tak, by połączyć tekst z ruchem postaci na ekranie, a do tego dodać odpowiednią oprawę muzyczną.

Ci spośród uczniów, dla których zabawa wiąże się z intensywnym ruchem i muzyką, doskonale odnajdują się na zajęciach tanecznych. Dwie grupy: starsza i młodsza ćwiczą układy choreograficzne do współczesnej muzyki rozrywkowej, rozwijając w ten sposób koordynację, sprawność ruchową, a także wrażliwość estetyczną. Warto podkreślić ogromne zaangażowanie wielu uczennic, które są tak twórcze, że wzbogacają występy własnymi propozycjami ciekawych ruchów.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status