32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

Kurs językowy na Malcie

Kurs językowy na Malcie

Dzięki programowi  PO WER Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej dofinansowanemu ze środków Unii Europejskiej kolejni nauczyciele naszej szkoły mogli skorzystać z zagranicznego wyjazdu umożliwiającego doskonalenie języka angielskiego. 4 lipca p. M. Bałazy –Dąbrowska i p. I. Boruń poleciały na Maltę, najmniejszy kraj UE wyróżniający się nie tylko gęstością zaludnienia, ale też ilością szkół językowych.

Nasze nauczycielki kształciły swoje kompetencje językowe w Sprachcaffe, urokliwej szkole położonej w historycznym kampusie z 1930 r. będącym niegdyś siedzibą wojsk brytyjskich. Już sam budynek i jego otoczenie wywarły ogromne wrażenie na kursantkach, mowa tu przede wszystkim o położonych na terenie kampusu: basenie, ogrodzie, boisku do siatkówki, barze, kawiarni i apartamentach oraz pokojach dla studentów. Co najważniejsze, każde miejsce tych międzynarodowych spotkań służyło komunikacji w języku angielskim. Nad postępami kursantek czuwała profesjonalna kadra. Lektorzy na każdej nowej lekcji utrwalali z nimi materiał z poprzedniej, mobilizując niewielką, bo 10-osobową grupę do prowadzenia dialogów, odgrywania scenek i opowiadania. Lekcje danego dnia nie koncentrowały się tylko na jednym temacie. Omawiane były kwestie językowe w nawiązaniu do literatury, muzyki, kultury i codziennego życia. Nauczycielki z Jaroszowca, podobnie jak pracujący z nimi w grupie Japończycy, prezentowały też wybrane zagadnienia w kontekście własnego kraju, co pozwoliło na poznanie obyczajów, tradycji i historii innych narodowości.

W ten sposób dwutygodniowy kurs, w którym panie brały udział, pomógł rozwinąć nie tylko umiejętności czytania i pisania w języku angielskim, ale przede wszystkim mówienia, natomiast ciekawe i oryginalne metody nauczania pozwoliły opanować trudne struktury gramatyczne i wzbogacić słownictwo.

Nie brakowało też okazji do sprawdzenia swej znajomości języka w codziennych sytuacjach. Szkoła położona jest bowiem niedaleko tętniącego życiem St. Julian, gdzie mieści się centrum turystyczne, handlowe, plaża i wiele punktów gastronomicznych. Dodatkową atrakcją były organizowane przez szkołę wycieczki na wyspę kościołów, Odyseusza i lazurowej wody, czyli Gozo, oraz wyjazd do stolicy Malty – Valetty zaskakującej liczbą kościołów, pałaców czy fortyfikacji.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status