32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

GRA MIEJSKA W JĘZYKU NIEMIECKIM

GRA MIEJSKA W JĘZYKU NIEMIECKIM

Dnia 13 kwietnia br. odbyła się w Olkuszu gra miejska w języku niemieckim pt: “Hurra! Hurra! Der Frühling ist schon da!” Nasza szkoła wraz z IV LO im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu była współorganizatorem całego przedsięwzięcia.

Na drużyny czekały zadania rozmieszczone w różnych miejscach Olkusza. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem pokonywali kolejne stacje rozwiązując ciekawe zadania w języku niemieckim. Wśród nich znalazły się łamańce językowe, puzzle, wykreślanki, zadania gramatyczne, plastyczne, a także kalambury. Liczył się czas i poprawność rozwiązania. Nad poprawnością rozwiązywania zadań na poszczególnych stacjach czuwali uczniowie IV LO.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Gabriela Brąblik, Kinga Januszek, Karolina Przewłoka, Julia Wydmańska i Kacper Rejdych.

Poziom wiedzy uczestników był bardzo wyrównany. Po zliczeniu punktów i dokonaniu oceny za zadania artystyczne jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olkuszu

II miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kluczach

III miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej w Rodakach

Gratulujemy !

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, które zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu i Gminę Klucze.

Cieszymy się, że ta nietypowa lekcja języka niemieckiego spotkała się z tak dużym zainteresowaniem i entuzjazmem uczniów w niej uczestniczących.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status