32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

Finaliści tegorocznej edycji „Projektu z ZUS”

Finaliści tegorocznej edycji „Projektu z ZUS”

Uczniowie klasy 8 ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Jaroszowcu  – Aleksander Grzanka i Tobiasz Grzanka zakwalifikowali się do etapu centralnego konkursu w kategorii film, realizowanego w ramach „Projektu z ZUS”.

„Projekt z ZUS” jest skierowany do uczniów szkół podstawowych. Uczy młodych ludzi, że warto się ubezpieczać w czasie aktywności zawodowej i indywidualnie dbać o swoją przyszłość. Jego celem jest także budowanie solidaryzmu społecznego oraz odpowiedzialności wobec osób, które przynależą do innych pokoleń. Po lekcji przybliżającej uczniom tematykę ubezpieczeń społecznych, uczestnicy mieli za zadanie wykonać pracę w jednej z kategorii: komiks, plakat lub film, a także wyjaśnić w niej, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne.

Projekt był realizowany w ramach lekcji Wiedza o Społeczeństwie.

W każdej szkole, która realizowała „Projekt z ZUS”, komisje szkolne wybrały najlepsze prace, a następnie przesłały je do komisji wojewódzkich. Te z kolei wybrały po jednej pracy z każdej z trzech kategorii i przekazały je do komisji centralnej powołanej przez prof. Gertrudę Uścińską, prezes ZUS.

W centralnym etapie prace zostaną ocenione pod względem poprawności merytorycznej i atrakcyjności przekazu.

Zwycięzców poznamy 7 czerwca 2023 roku. Najlepsze projekty będą opublikowane na stronie www.zus.pl/edukacja

Życzymy powodzenia i gratulujemy awansu!

Opiekun naukowy: p. Agata Janda

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status