32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

FESTYN Z OKAZJI DNIA RODZINY

FESTYN Z OKAZJI DNIA RODZINY

4 czerwca całą naszą szkołę oraz teren przyszkolny wypełniła niesamowicie pozytywna energia, a to za sprawą zorganizowanego po raz pierwszy festynu. Okazją do świętowania stały się trzy ważne w kalendarzu daty: 26 maja – Dzień Matki, 1 czerwca – Dzień Dziecka i 23 czerwca – Dzień Ojca. Chcąc je uczcić, rodzice, uczniowie, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły pod hasłem Dzień Rodziny przygotowali na sobotnie przedpołudnie moc atrakcji i niespodzianek, umożliwiających aktywne spędzenie czasu w gronie najbliższych.

Chociaż deszczowy poranek tego dnia nie nastrajał optymistycznie, to tuż przed godziną dziesiątą promienie słońca przebijające zza chmur dały sygnał do radosnego świętowania. W takiej przyjemnej oprawie pani dyrektor Violetta Auguścik dokonała uroczystej inauguracji festynu. Po powitaniu przybyłych gości i przedstawieniu programu wszyscy zgromadzeni w sali gimnastycznej mieli okazję podziwiać występ zawodników KS „Hardzi” Jaroszowiec. Siła, szybkość, wytrzymałość, a także umiejętności techniczne i taktyczne młodych zapaśników, w interesujący sposób komentowane przez trenera W. Wołowicza, wywarły ogromne wrażenie na widowni. Równie ciekawy był kolejny punkt programu, czyli „Szkolny Festiwal Talentów”. Uczniowie naszej szkoły prezentowali swe zdolności w trzech kategoriach: wokalno-artystycznej, plastycznej i sportowej. Rodzice z dumą, radością i wzruszeniem oglądali występy swoich pociech, a publiczność nagradzała kolejnych uczestników gromkimi brawami.  Samo jury miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców spośród tak utalentowanych uczniów. A o tym, że mamy ich wielu mogli się przekonać ci, którzy podziwiali specjalnie przygotowaną na ten dzień Galerię Sukcesów.

Niewątpliwa atrakcją tego dnia był pokaz profesjonalnego wozu strażackiego OSP Klucze. Zaprzyjaźnieni ze szkołą strażacy prezentowali sprzęt niezbędny do akcji gaśniczej i ratunkowej, omawiali elementy wyposażenia każdego strażaka, a także instruowali zarówno młodszych, jak i starszych zasiadających za kierownicą, jak obsługiwać sygnalizację dźwiękową czy świetlną. Najmłodszym najwięcej radości sprawiła niespodzianka w postaci dmuchańców, malowania buziek oraz skręcania balonów w różne kształty.

Festyn stał się też okazją do rywalizacji sportowej. Uczestniczyli w niej rodzice z dziećmi, a widok  doskonale współpracujących rodzin, które z ogromnym zaangażowaniem sprawdzały się w przygotowanych przez nauczycieli konkurencjach, był naprawdę budujący. Szybko okazało się, że rodzice naszych uczniów mają wiele talentów i to nie tylko sportowych. Przygotowana przez nich piknikowa kawiarenka była pełna przepysznych wypieków. Nie zabrakło również grillowanych kiełbasek, ciepłych i zimnych napojów, a nawet waty cukrowej.

Jesteśmy przekonani, że ten udany dzień integracji całej społeczności szkolnej, obfitujący w atrakcje i liczne nagrody, zostanie na długo w pamięci uczestników.

Dziękujemy za otrzymane wsparcie i pomoc wszystkim przyjaciołom szkoły:  

– sponsorom: państwu Małgorzacie i Bogusławowi Michtom,  firmom: PM Factory z Jaroszowca,  „Lewiatan” Jaroszowiec, FHU „ RAFIA”, Firmie transportowej „Latecki” Mariusz Latos  i FHU „ Krzyś”  z Klucz, państwu Paulinie i Wojciechowi Wołowiczom;

– rodzicom- paniom: Annie Barczyk, Annie Galon, Angelice Jankowiak, Wioletcie Przewłoce, państwu Monice i Pawłowi Pokwapom, Magdalenie Swędzioł-Skowron i Wojciechowi Skowronowi, Wioletcie i Rafałowi Gregorczykom, paniom: Katarzynie Derdaś, Joannie Krzystańskiej, Melanii Słaboń,  Marioli Micyk, Annie Bienieckiej, Annie Pędzik, panu Łukaszowi Łydce, państwu Kazimierze i Szczepanowi Wiśniewskim, państwu Ewelinie i Michałowi Skubisom, paniom Karolinie Grzance, Barbarze Drożyńskiej, Joannie Płonce, paniom Paulinie Kapuścińskiej, Gabrieli Kałwie i Ewelinie Pachuł;

 -nauczycielom- paniom: Paulinie Wołowicz, Beacie Kruszenko, Iwonie Boruń, Małgorzacie Skrzypczak, Aleksandrze Rutkowskiej, Marzenie Bałazy-Dąbrowskiej, Marzannie Waśniowskiej, Annie Haratyk, Dorocie Łazarczyk, Marcelinie Kamionce, Ewie Włodydze oraz panom: Ryszardowi Smarujowi i Piotrowi Głąbkowi ;

-pracownikom administracji i obsługi: paniom Elżbiecie Foryś, Agnieszce Wiśle, Iwonie Leśniak, panu Pawłowi Barczykowi;

-wolontariuszkom: Gabrieli Rutkowskiej, Michalinie Nowak i Nadii Skrzypczak;

–  radnemu gminnemu Sylwiuszowi Kajdzie oraz strażakom z OSP Klucze.

Dzięki Państwa wsparciu ( finansowemu, rzeczowemu i organizacyjnemu) uśmiech i radość mogły zagościć na twarzach naszych uczniów .

Organizatorzy

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status