32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

Jako zwieńczenie Europejskiego Tygodnia Sportu, 30 września nasza szkoła świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Jest to międzynarodowe święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny).

 Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej. 
W tym roku do wydarzenia w Polsce zgłosiło się niemal 1000 placówek!
W naszej szkole klasy 2 i 3 wybrały się pieszo na wycieczkę ( 3,2 km) do komisariatu Policji w Kluczach. w ten dzień pogoda spłatała nam figla. Z tego względu zamieniliśmy nasz marszobieg (2022m ) w lesie na 5,5 tysiąca kroków aerobiku prowadzonego przez panią Paulinę Wołowicz w sali gimnastycznej, a następnie zatańczyliśmy „Belgijkę”.  
Sami zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy!

#ESSD2022 #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status