32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

DZIEŃ KULTURY MEKSYKAŃSKIEJ CZYLI POŻEGNANIE LATA Z FUNDACJĄ CEMEX “BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ”

DZIEŃ KULTURY MEKSYKAŃSKIEJ CZYLI POŻEGNANIE LATA Z FUNDACJĄ CEMEX             “BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ”

21 września 2023roku. Wprawdzie lato chyli się ku końcowi, uczniowie wrócili do szkoły po dwumiesięcznym wypoczynku, ale letnia aura nas nie opuszcza.

Gorący meksykański klimat zawitał do świetlicy w Zalesiu Golczowskim i zrobiło się egzotycznie dzięki ciekawym warsztatom przybliżającym kulturę Meksyku, a to wszystko za sprawą udziału w projekcie Fundacji CEMEX “Budujemy Przyszłość” pt. “Pożegnanie lata”, którą reprezentowała dziś pani Agnieszka Rutkowska-wiceprezes fundacji.

Dzięki współpracy Fundacji CEMEX, KGW Zalesie Golczowskie i Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Jaroszowcu 22 uczniów przeniosło się na jeden dzień do Meksyku- kraju, z którego wywodzi się firma CEMEX.

Uczniowie pod czujmy okiem pani Danieli Castillo poznawali kulturę Meksyku, wzięli udział w warsztatach plastycznych, wykonując własne piniaty. Następnie oglądali pokaz tańca meksykańskiego, aby później wziąć udział w warsztatach i samemu spróbować swoich sił w tańcu.

Podsumowaniem spotkania była degustacja potraw: chili con carne, guacamole i dania polsko-meksykańskiego – kaszy pęczak z warzywami i fasolą czerwoną, a także tworzenie autorskich tortilli pod okiem naszych zaprzyjaźnionych mistrzyń kulinarnych- pań z KGW Zalesie Golczowskie.

Dziękujemy za kolejne fantastyczne spotkanie. Uczniowie chętnie wracają do Zalesia i do pań z KGW, które, jak na prawdziwe mistrzynie przystało, potrafią sprawić cuda w kuchni, a dzień spędzony z paniami jest zawsze pełen niezapomnianych wrażeń.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status