32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

” CIEMNO WSZĘDZIE, GŁUCHO WSZĘDZIE….”- WYJAZD DO TEATRU

” CIEMNO WSZĘDZIE, GŁUCHO WSZĘDZIE….”- WYJAZD DO TEATRU

Dnia 30.10.2023r. uczniowie klas 8,7 i 6 wraz z p. M. Waśniowską oraz p. P. Wołowicz, wybrali się na spektakl do Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie.

Obejrzeliśmy drugą część “Dziadów” w reżyserii Tadeusza Łomnickiego. Inscenizacja oddała charakter dramatu romantycznego dzięki wspanialej grze aktorów, znakomitym rekwizytom oraz niesamowitej scenografii.

Spektakl bardzo się podobał, choć chwilami śpiew aktorów: „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie…” przyprawiał nas o dreszcze.

Po spektaklu, korzystając z przepięknej pogody, zwiedziliśmy Plac Grunwaldzki, Barbakan i Bramę Floriańską oraz Kościół Mariacki . Pani Marzanna Waśniowska przybliżyła nam ich historię.

Udało się również wysłuchać  hejnału z Wieży Mariackiej. Spacerem po Sukiennicach zakończyliśmy zwiedzanie krakowskiego rynku.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status