32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

WYCIECZKA DO TARNOWSKICH GÓR

WYCIECZKA DO TARNOWSKICH GÓR

Dnia 19.04.2023 r. uczniowie klas IV-VI pod opieką pani Marzanny Waśniowskiej, pani Marceliny Kamionki, pani Aleksandry Rutkowskiej i pana Piotra Głąbka wybrali się na wycieczkę do Tarnowskich Gór.

Pierwszą atrakcją, która na nich czekała, było zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W muzeum grupa zapoznała się z metodami wydobywania metali oraz obejrzała narzędzia do tego służące. 

Uczniowie wraz z opiekunami i przewodnikami zjechali w dół, aby na własne oczy zobaczyć podziemne korytarze i wyrobiska oraz przepłynąć łodziami podziemną trasę. Kiedy wyszli na powierzchnię, udali się do skansenu, aby obejrzeć wystawę maszyn parowych na świeżym powietrzu. 

Kolejną atrakcją, była położona w malowniczym Parku Repeckim Sztolnia “Czarnego Pstrąga”. Grupa udała się do szybu “Ewa”, aby pokonać podziemny odcinek o długości 600 m łodziami płaskodennymi. Podczas podróży przewodnik opowiadał uczniom tutejsze legendy, a grupa z dużym zaciekawieniem słuchała o historii tego miejsca.

Uczniowie przepłynęli przez cztery bramy “Pamięci”, “Odważnych”, “Szczęśliwych” i “Leniwych”.

Zgodnie z legendą każda spadająca kropla niesie ze sobą cudowne właściwości takie jak pracowitość, mądrość, piękno czy bogactwo. Pozostało tylko czekać na efekty 😁

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status