W dniu 21.05.26 r. uczniowie klas 1- 3 mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu z górnikiem, podczas którego poznali specyfikę pracy w kopalni oraz ciekawostki związane z tym odpowiedzialnym zawodem.




Gość opowiedział dzieciom o codziennych obowiązkach górnika, stroju galowym i roboczym oraz narzędziach wykorzystywanych podczas pracy pod ziemią. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści i chętnie zadawali pytania.





Spotkanie było cenną lekcją poznawania zawodów oraz okazją do rozwijania zainteresowań najmłodszych uczniów. Serdecznie dziękujemy panu Józefowi Pachułowi za poświęcony czas, ciekawe opowieści i przybliżenie dzieciom tak ważnego i wymagającego zawodu.
opracowała: p. P. Curyło

