32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

” PRZERWA NA CZYTANIE”

” PRZERWA NA CZYTANIE”

28 października cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Jaroszowcu wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Nasza szkoła wzięła udział w tej akcji już po raz drugi, stąd wszyscy byli do niej bardzo dobrze przygotowani. Większość uczniów na ten dzień przyniosła swoje ulubione tytuły z domu, ale nie zabrakło też poszukiwaczy ciekawych książek w bibliotece szkolnej. Wychowawcy wraz ze swoimi uczniami czytali głównie w salach lekcyjnych, było też sporo osób oddających się przyjemności czytania na korytarzu szkolnym. 

Największą popularnością w tym roku cieszyły się książki Michała Rusinka pt. „Wierszyki domowe” i „Wierszyki rodzinne”, a to za sprawą klasy 8. Jej reprezentanci: Anastazja Barczyk, Aleksander Grzanka, Marysia Majewska, Ania Jarno, Oliwier Polan i Franciszek Suder odwiedzili klasy młodsze, by zaprezentować zabawne teksty w oryginalnej interpretacji.

Duża grupa uczniów znalazła też czas na czytanie w bibliotece szkolnej opowiadań, nowel i fragmentów powieści Marii Konopnickiej. Ta dłuższa przerwa na czytanie pomogła zwłaszcza ósmoklasistom wybrać odpowiednie fragmenty do Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Mistrz pięknego czytania”.

Tegoroczna akcja już za nami, ale mamy nadzieję, że za rok znowu w naszej szkole zrobimy sobie przerwę na czytanie.

rbt
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status