32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

“PRIMA APRILIS”

“PRIMA APRILIS”

1 kwietnia obchodzimy Dzień Żartów, zwany także Prima Aprilis.

W tym dniu nie zabrakło żartów także u nas w szkole. Pierwszy żart spłatała nam wszystkim pogoda i śnieg za oknem. Drugi, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, był udziałem dzieci i młodzieży, które zdecydowały się przynieść swoje szkolne podręczniki oraz pomoce we wszystkim, co tylko możliwe, z wyjątkiem plecaków.

“Dzień bez plecaka” to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas ” No backpack day” dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.
W Polsce “Dzień bez plecaka” jest raczej traktowany jako zabawa, forma integracji lub odpoczynku od nauki. Ten dzień służy głównie dobrej zabawie, pomysły uczniów ogranicza jedynie wyobraźnia.
Uczniowie naszej szkoły przynieśli swoje szkolne przybory zapakowane w niepowtarzalny sposób: w koszach, zabawkach, walizkach, a nawet w sklepowych wózkach! Były również skrzynki na narzędzia, kuwety oraz futerały na instrumenty.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status