32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

PODSUMOWANIE PROJEKTU (EKO)LOGICZNA MATEMATYKA

PODSUMOWANIE PROJEKTU (EKO)LOGICZNA MATEMATYKA

Od 9 września do 19 listopada w naszej szkole realizowany był projekt dla klas 7 i 8 pod nazwą (EKO)LOGICZNA MATEMATYKA w ramach grantu mPotęga.

W ramach projektu uczniowie spotykali się na zajęciach matematycznych. Ponadto sami przygotowywali grę terenową dla uczniów z całej Gminy Klucze. Opracowali trasę gry, przygotowali mapkę, punkty kontrolne, a nawet byli autorami zadań . Gra terenowa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów i na pewno na stałe zagości już w naszej szkole.

Dodatkowo wcielili się w żywe liczby i promowali matematykę w różnych dziedzinach naszego życia. Na podstawie ich wyników powstał film edukacyjny, który został zaprezentowany uczniom, będący jednocześnie potwierdzeniem, że matematyka jest królową nauk, ponieważ jej wpływ daje się odczuć w niemal każdej dziedzinie naszego życia: w sporcie, w medycynie, w ekologii czy też w kuchni. Rodzicom film zostanie przedstawiony na zebraniu w szkole.

Podsumowaniem projektu były złote myśli matematyczne, które są prezentowane do dziś w postaci gazetek szkolnych.

Projekt został sfinansowany przez Fundację mBanku w kwocie 5100 zł.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status