32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

PODSUMOWANIE AKCJI “ODBLASKOWA SZKOŁA”

PODSUMOWANIE AKCJI “ODBLASKOWA SZKOŁA”

Dnia 28 października 2022 roku nasza szkoła oficjalnie zakończyła działania w ramach konkursu Odblaskowej Szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie akcji, dzięki której wzrosła świadomość w zakresie właściwych zachowań pieszych oraz konieczności noszenia odblasków. Mamy nadzieję , że większość osób zanim wyjdzie o zmroku z domu, założy element odblaskowy, który może uratować  życie.

Sprawozdanie z realizacji działań podjętych we wrześniu i w październiku:

 1. Wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe (opaski odblaskowe, kamizelki odblaskowe)
 2.  Organizacja w trakcie trwania akcji konkursów plastycznych o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym:,,Moja bezpieczna droga do szkoły”-  klasy I-IIIMakieta skrzyżowania kl. IIPan Stop –kl. IVProjekt bezpiecznego osiedla kl. VIPlakietka odblaskowa – projekt online – kl. VIII
 3. Organizacja  konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym – test wiedzy teoretycznej dla klasy VI składający się z 25 pytań.
 4. HAPPENING – ,,ODBLASKI RATUJĄ ŻYCIE’’ – akcja mająca charakter lokalnej kampanii na rzecz bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym.
 5. Uświadamianie konieczności noszenia odblasków podczas rajdu leśnego, Europejskiego Tygodnia Sportu , wycieczki do Ojcowa , wycieczki na Ranczo Artemidy w Nowej Górze, spacerów do lasu i na plac zabaw.
 6. Przygotowanie gazetek ściennych przez uczniów klas I-VI w salach lekcyjnych oraz na korytarzu zachęcających do noszenia elementów odblaskowych.
 7. Pogadanki z udziałem policjantów o bezpieczeństwie na drodze.
 8. Wycieczka klas I-III do Komisariatu Policji w Kluczach.
 9. Spotkanie Seniorów z uczniami klas I-IIIApel pt. ,,BABCIU, DZIADKU – COŚ CI POWIEM, NOŚ ODBLASKI, CIESZ SIĘ ZDROWIEM!’’
 10.  Odblaskowa dyskoteka połączona z konkursem fotograficznym pt.    „Bezpieczny powrót do domu”.
 11.   Uczniowie z klasy III wymyślili wspólnie z wychowawczynią  słowa i  melodię do piosenki  o odblaskach, do której  został nagrany dwuminutowy teledysk , dzięki uprzejmości pana Michała Galona (akordeon) i pani Gabrieli Kałwy (kamera- montaż).
 12. Uczennica klasy VI Natasza Dudek wymyśliła animację związaną z używaniem kamizelek odblaskowych.

To, że konkurs dobiegł końca, nie oznacza zakończenia  promowania idei noszenia odblasków. Mając świadomość, iż odblaski naprawdę mogą uratować życie, będziemy się starać, aby uczniowie naszej szkoły zawsze pamiętali o tym, jak duże znaczenie mają elementy odblaskowe podczas poruszania się po zmroku na drodze.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status