32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

O KONSTYTUCJI INACZEJ….

O KONSTYTUCJI INACZEJ….

Druga na świecie (po amerykańskiej) i pierwsza w Europie – mowa o polskiej konstytucji. Ustawa rządowa z 3 maja 1791 roku obchodzi 232 urodziny i z tej oto okazji klasa 7 przygotowała grę terenową, podczas której uczniowie klas 4-8 odkrywali kulisy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Natomiast uczniowie klas 1-3 przygotowywali patriotyczne torty, słuchali audycji pt. “Jak kruki opanowały miasto” oraz pracowali z kartami zadań na temat patriotyzmu.

„Grę o konstytucję” rozpoczęliśmy odczytaniem listu od króla Stanisława Augusta. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach: klasy 4 i 5 oraz 6 i 8.  Na terenie zielonym  szkoły zostały umieszczone pytania dotyczące wydarzeń związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.  Uczniowie mieli za zadanie ich odszukanie i udzielenie odpowiedzi na nie w specjalnie przygotowanej krzyżówce. O wygranej decydował czas wykonania zadania. Poznawanie historii z tej perspektywy bardzo przypadło uczniom do gustu.

Zwycięzcami zostały drużyny:

„Polska górą” z klasy 5 w składzie:

Sebastian Tazbir, Jan Wołowicz, Piotr Januszek, Jan Wilkoński, Emil Gieszczyk

„Fani Stasia” z klasy 6 w składzie:

Julia Olek, Mateusz Matyja, Dominika Jankowiak, Wiktoria Szymacha, Oliver Solarz.

Gratulujemy!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status