32-310 Jaroszowiec, ul. Kolejowa 18, tel. 32 6457097
Select menu item

HAPPENING – ODBLASKI RATUJĄ ŻYCIE

HAPPENING –  ODBLASKI   RATUJĄ   ŻYCIE

W ramach działań konkursu Odblaskowej Szkoły cała społeczność szkolna uczestniczyła w czwartek 22 września, w akcji mającej charakter lokalnej kampanii na rzecz bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym.

Przygotowania do akcji trwały 2 tygodnie. Uczniowie  wymyślali hasła, przygotowywali transparenty zachęcające do noszenia odblasków, uczyli się piosenek. Zanim wyruszyliśmy w drogę pan Mateusz Grabowski – st. sierż. z Komisariatu Policji w Kluczach  przypomniał wszystkim  zasady obowiązujące pieszych. Ubrani w kamizelki odblaskowe, przy eskorcie policji, wyszliśmy na happening ulicami Jaroszowca. Nasz odblaskowy korowód  wzbudzał duże zainteresowanie nie tylko przechodniów, ale i kierowców. Podczas marszu rozdawaliśmy napotkanym mieszkańcom ulotki informacyjne o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku. Uczniowie  wykrzykiwali  hasła zachęcające do noszenia odblasków. Wszyscy bardzo przyjaźnie reagowali na nasz widok.

Poprawa bezpieczeństwa na drodze oraz wzrost świadomości w zakresie właściwych zachowań pieszych były głównym celem naszej akcji.

Koordynatorki akcji: p. Marzena Bałazy-Dąbrowska, p. Marcelina Kamionka i p. Małgorzata Skrzypczak

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status